dotKierownik: dr hab. n. med. Beata Pyrżak
dotPielęgniarka Oddziałowa
      mgr Katarzyna Korzeniewska
dottel: 22 52 27 353

Działalność medyczna w zakresie endokrynologii pediatrycznej:

Diagnostyka i leczenie dzieci i młodzieży z chorobami podwzgórza, przysadki, tarczycy, trzustki, nadnerczy i gonad oraz diagnostyka
i leczenie pacjentów z zaburzeniami w odżywianiu w tym z otyłością prostą i otyłością pochodzenia hormonalnego.
Udział w programach terapeutycznych dotyczących leczenia hormonem wzrostu dzieci z SNP, zespołem Turnera, Willego-Pradera oraz leczenia diphereliną dzieci z przedwczesnym dojrzewaniem płciowym.
W Oddziale Klinicznym przeprowadzana jest diagnostyka psychologiczna przez diagnostę klinicznego, prowadzone są szkolenia dietetyczne przez wyspecjalizowanego dietetyka oraz przeprowadzane są badania antropologiczne przez antropologa klinicznego dla potrzeb Oddziału i innych specjalistycznych Klinik.
Działalność medyczna w zakresie pediatrii ogólnej:
Diagnostyka i leczenie pacjentów zgłaszających się do szpitala z chorobami infekcyjnymi.

Struktura organizacyjna:
Oddział - 24 łóżka
Pracownia Antropologiczna
Pracownia Psychologa
Pracownia Dietetyczna
Poradnia Endokrynologiczna
Poradnia Diabetologiczna

Podziękowanie
za współfinansowanie zakupu monitorów do systemów komputerowych w oddziale Pediatrii
i Endokrynologii.