Kierownik: prof. dr hab. n. med. Michał Matysiak
po. Pielęgniarki Oddziałowej:
      Zuzanna Delegacz
tel: 22 52 27 486

Oddział onkologii jest jednym z najstarszych oddziałów onkologii dziecięcej w Polsce i drugim w województwie mazowieckim, poza IPCZD, ośrodkiem zajmującym się kompleksową diagnostyką i leczeniem dzieci z chorobami nowotworowymi. Od ponad 30 lat leczone są tu dzieci z wszystkimi rodzajami nowotworów poza nowotworami ośrodkowego układu nerwowego.
Diagnostyką i leczeniem zajmuje się doświadczony zespół lekarzy specjalistów w zakresie onkologii i hematologii dziecięcej oraz pediatrów. Są oni laureatami wielu nagród w tym nagrody Ministra Zdrowia oraz JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Oddział współpracuje z pozostałymi ośrodkami onkologii dziecięcej w Polsce stosujący najnowsze metody leczenia chorób nowotworowych takie same jak w pozostałych krajach Unii Europejskiej.
Poza działalnością leczniczą oddział zajmuje się szkoleniem studentów medycyny, fizjoterapii, stomatologii, szkoleniem podyplomowym, a także szkoleniem lekarzy rodzinnych, lekarzy pediatrów i lekarzy specjalizujących się w zakresie onkologii i hematologii dziecięcej.
Organizowane przez oddział kursy są obowiązkowe dla wszystkich osób szkolących się w ramach onkologii i hematologii dziecięcej.