Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Kierownik: prof. dr hab. n. med. Michał Matysiak
Sekretariat tel: 22 52 27 437
Sekretariat fax: 22 62 15 362
po. Pielęgniarki Oddziałowej:
      Zuzanna Delegacz
tel: 22 52 27 486

 Oddział onkologii jest jednym z najstarszych oddziałów onkologii dziecięcej w Polsce i drugim w województwie mazowieckim, poza IPCZD, ośrodkiem zajmującym się kompleksową diagnostyką i leczeniem dzieci z chorobami nowotworowymi. Od ponad 30 lat leczone są tu dzieci z wszystkimi rodzajami nowotworów poza nowotworami ośrodkowego układu nerwowego.
Diagnostyką i leczeniem zajmuje się doświadczony zespół lekarzy specjalistów w zakresie onkologii i hematologii dziecięcej oraz pediatrów. Są oni laureatami wielu nagród w tym nagrody Ministra Zdrowia oraz JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Oddział współpracuje z pozostałymi ośrodkami onkologii dziecięcej w Polsce stosujący najnowsze metody leczenia chorób nowotworowych takie same jak w pozostałych krajach Unii Europejskiej.
Poza działalnością leczniczą oddział zajmuje się szkoleniem studentów medycyny, fizjoterapii, stomatologii, szkoleniem podyplomowym, a także szkoleniem lekarzy rodzinnych, lekarzy pediatrów i lekarzy specjalizujących się w zakresie onkologii i hematologii dziecięcej.
Organizowane przez oddział kursy są obowiązkowe dla wszystkich osób szkolących się w ramach onkologii i hematologii dziecięcej.

                           

Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego
02-091 Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 63A

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Drukuj

Wyświetl większą mapę